• Polski
 • English
 • Deutsch
Kategorie
Nowości
Informacje
Zapłać bezpiecznie
przelewy24
Przechowalnia

Ilość produktów w przechowalni: 0

Zobacz

Statystyki
Produktów: 431
Kategorii: 70
Odwiedzin: 3809785
Szybki kontakt

freeideas@wp.pl
tel. 505 074 539
Facebook Messenger

Regulamin

Regulamin sklepu internetowego Free Ideas

 

 

Sklep internetowy   Free Ideas, dostępny pod adresem www.free-ideas.pl , prowadzony jest przez firmę Sebastian Rzepczyński FREE IDEAS, wpisaną przez Prezydenta Miasta Łodzi do ewidencji działalności gospodarczej. Siedziba firmy znajduje się w Łodzi, ul. Śląska 45/23 93-237. Jesteśmy zarejestrowani pod numerem NIP: 728-244-02-09, Regon: 101079800.

 

Regulamin zakupów

 

 1. Sklep internetowy Free Ideas prowadzi sprzedaż za pośrednictwem sieci Internet. Zamówienia są przyjmowane przez stronę www.free-ideas.pl.

 

 1. Wszystkie produkty/usługi oferowane w sklepie Free Ideas są ręcznie wykonane lub fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.

 

 1. Wszystkie ceny podane na stronach internetowych   Free Ideas są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta. Ceny w Euro są podane w celu podania pzybliżonej wartości, nie są wiążące, gdyż nie jest możliwa płatność w tej walucie.

 

 1. Na każdy sprzedany towar/usługę wystawiamy paragon, na życzenie faktury VAT .

 

 1. Zamówiony towar dostarczamy za pośrednictwem Poczty Polskiej i firm kurierskich. Kupujący jest obciążany kosztami dostawy określonymi w cenniku dostawy.

 

 1. Możliwe są następujące formy płatności:

o Przelewem w złotych polskich. (Credit Agricole 10194010763098546700000000). Po zarezerwowaniu zamówionego towaru/usługi w naszym sklepie internetowym, wysłany jest e-mail z numerem rachunku bankowego. Niezwłocznie po zaksięgowaniu wpłaty na koncie naszej firmy realizujemy zamówienie.

 

 1. W przypadku niektórych rodzajów asortymentu, Free Ideas zastrzega sobie prawo do ograniczenia sposobu płatności poprzez wyłączenie możliwości płatności za pobraniem.

 

Przy towarach/usługach podany jest czas realizacji zamówienia. Informuje on ile dni roboczych zazwyczaj upływa od momentu potwierdzenia zamówienia lub od momentu zaksięgowaniu należności za zamówienie do chwili realizacji zamówienia.

 

Przesyłki są dostarczane Pocztą Polską zazwyczaj w ciągu 2-5 dni. Gotowe produkty są wysyłane w ciągu 48h, w przypadku robionych na zamówienie termin ustalany jest indywidualnie w zależności od specyfiki i wielkosc zlecenia. Free Ideas nie odpowiada za opóźnienia w dostawie spowodowane nie wywiązaniem się przez Pocztę Polską z umów obsługi przewozowej i pocztowej.

 

 1. W przypadku niezgodności towaru z umową reklamowany towar wraz z pismem określającym niezgodności oraz oczekiwania dotyczące sposobu realizacji naszych zobowiązań, należy odesłać na koszt własny za pomocą Poczty Polskiej na adres korespondencyjny podany na stronie sklepu, określając sposób realizacji zobowiązań sklepu. Klient ma prawo, żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową poprzez nieodpłatną naprawę albo wymianę, chyba, że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Jeżeli sklep nie będzie w stanie wywiązać się z określonych żądań, Klient ma prawo domagać się stosowanego obniżenia ceny albo może odstąpić od umowy. Formularz odstąpienia od umowy zostanie wysłany po mailowym zgłoszeniu chęci odstąpienia od umowy.

 

 1. Sklep ustosunkuje się do żądań Klienta w terminie 14 dni roboczych od momentu zgłoszenia niezgodności towaru. Jeżeli sprawa będzie wymagała dodatkowych ekspertyz technicznych wykonanych przez zewnętrzne firmy termin ten może zostać wydłużony.

 

 1. Jeżeli zgłoszenie niezgodności towaru nastąpi w ciągu 10 dni od momentu zakupu, Klient ma prawo żądać wymiany produktu na nowy w trybie przyspieszonym. Tryb przyspieszony dotyczy tylko określonej grupy produktów. Jeżeli niezgodność zostanie uznana, a reklamowany towar będzie dostępny, nowy towar zostanie wysłany w ciągu kilku dni roboczych od dostarczenia niezgodnego towaru do sklepu. Jeżeli nie będzie to możliwe sklep zaproponuje nabywcy zwrot równowartość ceny produktu lub zaproponuje inny dostępny w sklepie towar o podobnych parametrach.

 

 1. W każdym z powyższych przypadków, gdy realizacja żądań Klienta wiąże się z dostawą nowego lub naprawionego towaru, koszty dostawy do klienta ponosi sklep.

 

 1. Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271) art. 7, w okresie 10 dni od dostarczenia zamówionego towaru, konsument ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. W razie odstąpienia od umowy, umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Oznacza to, że towar musi znajdować się w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu, z kompletną jego zawartością, a sam produkt oraz akcesoria będą nieuszkodzone. Dopuszczalne jest otwarcie opakowania w celu obejrzenia towaru, a towar może być używany pod warunkiem, że to używanie nie będzie prowadziło do zmiany jego stanu. Zgodnie z ustawą, możliwość zwrotu nie dotyczy nagrań audialnych i wizualnych oraz zapisanych na nośnikach programów komputerowych po usunięciu przez konsumenta ich oryginalnego opakowania. W przypadku chęci skorzystania z wyżej określonego prawa zwrotu, towar należy odesłać na własny koszt na adres korespondencyjny podany na stronie sklepu. Do takiej przesyłki zwrotnej należy dołączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy oraz numer konta, na jaki sklep ma zwrócić zapłatę. Sklep w ciągu 14 dni roboczych dokonuje sprawdzenia produktu. Jeżeli towar spełnia ww. wymagania, zostaje wystawiona faktura korygująca. Oryginał i kopia zostają wysłane do klienta listem poleconym. Klient powinien odesłać podpisaną kopię faktury korygującej, a po otrzymaniu jej, w ciągu 7 dni roboczych, sklep dokonuje zwrotu pieniędzy na konto Klienta.

 

 1. Gwarancja, oraz prawo odstąpienia od umowy nie obowiązują, gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego. Dlatego zawsze przed odebraniem przesyłki z poczty należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm lub plomb naklejonych na przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub, gdy plomby (taśmy) są zerwane należy nie przyjmować przesyłki i w obecności kuriera sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się jak najszybciej ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia sprawy. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie.

 1. Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas pisemnego potwierdzenia odbioru towaru przez klienta na liście przewozowym przesyłki.

 1. Właściciel sklepu internetowego dokłada wszelkich starań, aby opisy i dane techniczne umieszczonych w sklepie produktów/usług były zgodne z rzeczywistością. Nie ponosi jednak odpowiedzialności za błędne podanie parametrów i właściwości towaru, lub nagłą ich zmianę przez jego producenta. Niemniej, w każdym przypadku, gdy dane (w tym opisy i dane techniczne produktów) prezentowane na witrynie internetowej sklepu w dniu złożenia przez konsumenta zamówienia nie pokrywałyby się z rzeczywistością, w ciągu 10 dni od daty zakupu ma on prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyn, zgodnie z przepisami o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość.

Regulamin określa zasady zakupów w sklepie Free Ideas. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.

Polityka prywatności

Dane osobowe:

Dane podane podczas procesu rejestracji przechowywane są w odpowiednio zabezpieczonej bazie sklepu. Sklep w żadnym przypadku nie udostępnia i nie odsprzedaje danych osobowych ani teleadresowych osobom trzecim. Dane osobowe chronione są zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z 29.08.1997 r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883) oraz Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 133, poz. 1204).

Podczas korzystania ze sklepu będziemy poprosić Cię o podanie niezbędnych dla nas danych osobowych koniecznych w celu realizacji zamówień czy założenia konta w sklepie. Założenie konta jest opcjonalne i nie wymagane do poprawnego złożenia zamówienia. Należy jednak pamiętać że tylko po założeniu konta będziesz mieć dostęp do historii zamówień. W przypadku braku rejestracji przechowujemy tylko informację o złożonych zamówieniach. Nie podanie niezbędnych danych (oznaczonych w formularzu jako wymagane) uniemożliwi złożenie i realizację zamówienia.

Każdy zarejestrowany użytkownik ma prawo do wglądu, zmiany lub usunięcia swoich danych z bazy sklepu.

Rezerwujemy sobie prawo do zachowania na okres nieokreślony informacji o złożonych zamówieniach.

Jawne dane osobowe:

Jawne dane osobowe to te dane, które są podawane w przypadku organizowanych przez sklep konkursów. Sklep zastrzega sobie prawo do ich publikowania na stronach sklepu, blogu oraz innych stronach prowadzonych przez przez sklep listy zwycięzców, dane te mogą być dostępne dla wszystkich odwiedzających w.w. miejsca i nie podlegają polityce prywatności.

Newsletter:

Osoby, które zaznaczyły opcję newslettera wyrażają zgodę na otrzymywanie od sklepu maili z informacjami promocyjnymi, handlowymi oraz okazjonalnymi (np. życzenia)

Użytkownik w każdej chwili ma prawo do rezygnacji z dalszego otrzymywania newslettera, bez potrzeby likwidowania zarejestrowanego w sklepie konta.

Ciasteczka (cookies):

Oprogramowanie sklepu używa ciasteczek (plików cookie) do obsługi sesji w sklepie. Pozwala to na identyfikację sesji klienta, m.in. utrzymanie informacji o tym czy użytkownik jest zalogowany czy nie, pliki cookie absolutnie nie przechowują żadnych danych osobowych.

Zastrzeżenia:

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w naszej polityce prywatności. Osoby odwiedzające nasz sklep obowiązuje zawsze aktualnie obowiązująca jej wersja, dostępna na tej stronie.

Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.