• Polski
  • English
  • Deutsch
Kategorie
Nowości
Informacje
Zapłać bezpiecznie
przelewy24
Jak powstają nasze produkty – techniki

Wszystkie produkty w naszym sklepie wykonywane są ręcznie. Stopień skomplikowania prac świadczy o tym, że nożyczki i klej to nie wszystko (choć podstawa). Postaramy się przybliżyć Państwu techniki, które wykorzystujemy tworząc papierowe kartki, zaproszenia, ozdoby itp.

Częściowo w procesie twórczym bierze udział drukarka laserowa, która bardzo ułatwia życie drukując niezbędne elementy wcześniej zaprojektowane w programie graficznym. Najczęściej są to frazy z życzeniami, które finalnie lądują na karteczkach. Ostateczna wersja przedmiotów wymaga jednak wiele więcej pracy i zaangażowania począwszy od projektu/pomysłu.

 </?xml:namespace>

Techniki wykorzystywane przez nas do tworzenia to:

 </?xml:namespace>

1.      Stemplowanie – metoda, do której potrzebna jest niezliczona ilość różnego rodzaju tuszy i (jak sama nazwa wskazuje) stempli, które pozwalają nanieść na papier pożądany wzór, napis czy obrazek. Tusze mogą być na bazie wody, alkoholowe, pigmentowe i. in. Każdy rodzaj tuszu ma swoje charakterystyczne cechy, które pozwalają używać ich w różnych sytuacjach, nie tylko do odbijania ale również np. kolorowania. Stemple mogą być stosowane jako tło lub jako motyw przewodni. Mogą być kolorowane lub stosowane do embossingu na ciepło (o tym niżej). Metoda ta jest bardzo prosta i efektowna. Tysiądce wzorów stempli dostępnych obecnie na rynku (akrylowe, gumowe, piankowe itp.) pozwala dostosować prace do wszelkich potrzeb.

 </?xml:namespace>

2.      Embossing na ciepło – bardzo efektowna metoda, dzięki której powstają gładkie wypukłe wzory. Do tej metody potrzebne są nie tylko stemple ale rónież długoschnące tusze, specjalny puder do embossingu, który pod wpływem ciepła stapia się w gładki wypukły wzór oraz nagrzewnica, czyli urządzenie podobne do suszarki do włosów. Różni się tylko tym, że strumień ciepłego powietrza nie jest tak rozdmuchiwany dzięki czemu puder zostaje na swoim miejscu. Aby tworzyć własne wzory wystarczy użuć specjalnego kleju w pisaku. Tak więć odstemplowany wzór posypujemy specjalnym pudrem, strząsamy ten, który się nie przykleił a resztę podgrzewamy nagrzewnicą. I już! Efekt niesamowity. Pudry do embossingu mogą być z brokatem lub bez, w najróżniejszych kolorach i odcieniach, perłowe i metaliczne.

 </?xml:namespace>

3.      Paperpiecing – to bardzo prosta metoda znana wszystkim zapewne jeszcze z przedszkola, podobna do puzzli. Wybrany obrazek składamy z większej ilości wyciętych z papieru części (np. Głowa kota – kółko, uszy – dwa trójkąciki, oczy – mniejsze kółka itd.). Można sobie przygotować szablony aby używać tych samych motywów więcej razy. Np koło i trójkąty jako słońce. Poszczególne części można naklejać na siebie warstwowo przy użyciu pianek dwustronnie klejących aby stworzyć efekt trójwymiarowy. Niektóre maszyny, jak np. Cricut wycinają już gotowe części składowe wybranego obrazka, które wystaczy odpowierdnio posklejać. Można również użyć gotowych arkuszy z obrazkami, które wystarczy powycinać a poszczególne elementy poprzyklejać warstwowo. Tworzy to bardzo ciekawy przestrzenny efekt.

 </?xml:namespace>

 </?xml:namespace>

4.      Szycie – tej metody chyba nie trzeba nikomu dokładnie wyjaśniać. Na pewno interesującym jest jednak fakt, że szyć można nie tylko tkaniny ale również papier. Tworząc nasze prace używamy zarówno maszyny do szycia jak i zwykłych ręcznych igieł. Przeszycia tworzą niezastąpiony efekt wielowartwowości, sama praca staje się „cieplejsza” i bardziej przystępna. Niekiedy by stworzyć efekt przeszycia można się posłużyć pisakami żelowymi. Wystarczy narysować na pracy wybrany ścieg. Nierzadko na pierwszy rzut oka wygląda to jak prawdziwa nić.

 </?xml:namespace>

5.      Wytłaczanie – czli najprościej mówiąc tworzenie wypukłych wzorów na papierze. Aby uzyskać efekt wypukłości papieru można użyć szablonu i specjalnego dłutka do wytłaczania. Dużo łatwiejszą metodę umożliwia nam jednak maszynka BigShot Sizzixa, która działa podobnie jak magiel. Przeciskamy przez nią papier umieszczeony w folderze do wytłaczania (embossingu) i dzięki temu powstają bardzo wyraźne wypukłe wzory (np. Wypukłe kropki). Tak wytłoczony papier nadaje się kapitalnie na tło wszelkiego rodzaju kartek.

 </?xml:namespace>

 </?xml:namespace>

6.      Wycinanie za pomocą przeznaczonych do tego urządzeń (Cricut i BigShot) – Oba urządzenia zostały już wcześniej wspomniane. Główna różnia między wycinarką Cricut i Big Shot jest taka, że ta pierwsza jest elektroniczna a druga wyłącznie mechaniczna. Obie pozwalają nam wycinać z papieru, kartonu itp. Różne kształty, jednak Big Shot umożliwia nma również łatwe i wygodne wytłaczanie. Do Cricuta będziemy potrzebować wiele akcesoriów takich jak maty, ostrza czy kartridże ze wzorami kształtów do wycinania. W przypadku Big Shota potrzebujemy odpowiednie wykrojniki i szablony oraz zestaw płytek, koniecznych do uzyskania porządanego efektu. Jest to związane ze sposobem działania urządzenia.

 </?xml:namespace>

To tak w wielkim skrócie. Każdą z tych metod można oczywiście opisać dokładniej wraz ze szczegółami. Można je ze sobą mieszać i kombinować. Tak na prawdę jedyną granicą jest wyobraźnia, której nam nie brakuje. Dlatego z radością dla Państwa tworzymy. A każdy projekt jest kreatywnym wyzwaniem.

Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.