• Polski
  • English
  • Deutsch
Kategorie
Nowości
Informacje
Zapłać bezpiecznie
przelewy24
Życzenia imieninowe

 Nadanie nowonarodzonemu dziecku imienia nie jest prostą sprawą. Musimy mieć świadomość, że nadane przez nas imię będzie mu towarzyszyć przez całe życie. Każdy z nas słyszy swoje imię i najróżniejsze jego zdrobnienia i przekształcenia niezliczoną ilość razy w ciągu całego życia. Dlatego też utarło się w naszej kulturze, że raz do roku świętujemy imieniny. Jest to zwyczaj katolicki związany z oddawaniem czci świętym, których imiona nosimy a zatem są naszymi patronami. Stąd najgłośniej świętowane są imieniny Pawła, Piotra czy Jana.
Popularne jest w dzisiejszych czasach przypisywanie osobom noszącym dane imię poszczególnych cech osobowościowych, zarówno pozytywnych jak i negatywnych. W praktyce wiemy, że Marcin Marcinowi nierówny i nie da się sprowadzić charakterów ludzi do imion.

My postanowiliśmy podejść do tematu mniej poważnie a zarazem bardzo indywidualnie, tak powstał pomysł, żeby stworzyć serię kartek imieninowych z indywidualnymi dedykacjami dla solenizantów. Dlatego też przygotowaliśmy kilka przykładowych tekstów do najbardziej popularnych imion, które umieszczamy na kartkach imieninowych. Nie są one jednak ostateczne i mogą być zmodyfikowane w celu dopasowania do konkretnego solenizanta.

Przykładowe imiona:

Adam – imię  pochodzenia hebrajskiego. W języku hebrajskim adom oznacza kolor czerwony, przez co Adam często się rumieni. Od zarania dziejów był pierwszy i do dziś dąży do tego aby zawsze być pierwszym. Dlatego też życzymy Ci wytrwałości w dążeniu do swych celów i wsparcia Twojej Ewy na tej trudnej drodze życia…

Bartek – imię pochodzenia aramejskiego. Bartek zawsze czuje się odpowiedzialny za innych, chętnie dąży z pomocą w rozwiązaniu zbyt trudnych dla innych spraw. Ma niezliczone pokłady energii, którą nie zawsze wykorzystuje na odpowiedzialne zadania. Życzymy Ci  aby nigdy nie zabrakło Ci tej energii zarówno na szaleństwa jak i na budowanie swojej przyszłości.

Cezary – łac., ten, który rozkazuje, panuje, włada…  Jest ambitny i szybko osiąga sukcesy. Życzymy Ci Czarku abyś chociaż w domu miał odpowiednią władzę i żeby nie uderzyła Ci ona do głowy, abyś był władcą pomysłowym i litościwym… i pełnym miłości!

Damian – z greckiego, oznacza uzdrowiciela. Jest inteligentny, zrównoważony i obdarzony wspaniałym poczuciem humoru. W skrócie uzdrawia śmiechem. Życzymy Ci aby uśmiech jak najczęściej gościł na Twej twarzy ku radości Twoich towarzyszy!

Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.